Binalarda Su Sızıntıları Nasıl Önlenir? - Kaçkarlar İnşaat

Makaleler » haber » Binalarda Su Sızıntıları Nasıl Önlenir?

Binalarda Su Sızıntıları Nasıl Önlenir?

Binalarda Su Sızıntıları Nasıl Önlenir?

Yapılarda özellikle balkon, banyo, tuvalet ve mutfak gibi ıslak mekanlarda zamanla oluşan derz çatlamaları vb. nedenlerden dolayı zeminlerde su emmeleri meydana gelir ve alt kat dairelerde su sızıntılarının yaşanmasına neden olur. Böyle bir sorunda hem sorun yaşanan dairede  hem sızıntı meydana gelen dairelerde sorun meydana gelir. Ayrıca böyle bir durumda maliyet olarak iki dairede etkilenmektedir. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için binaların ıslak mekanlarında izolasyon uygyulaması yapılması gerekmektedir.

İzolasyon Uygulaması İçin Kullanılacak Malzeme weberdry SS-7 easy. Ürünü yakından tanıyalım!!!

weberdry SS-7 easy : Çimento Esaslı Su Yalıtım Ürünleri > Su Yalıtım  Sistemleri | Weber Türkiye

Weberdry SS-7 easy, Polimer emülsiyon modifiyeli, çimento esaslı, çift komponentli, CMP sınıfı, yarı elastik su yalıtım harcı.

Geliştirilmiş, kolay ve rahat uygulama özellikleri, seramik uygulamasına hızlı geçiş imkanı, banyo, mutfak ve balkonlarda güvenli kullanım imkanı sağlamaktadır.

Ürünü kullanmaya başlamadan önce yüzey temizliği yapılmalıdır. Yüzeydeki önemli bozukluk ve delikler, weber.dry SS-7 easy weber.rep uygulamasından en az 24 saat önce tamir harçları; hızlı uygulama veya sülfat dayanımı istenen durumlarda ise weber.rep HKS ile onarılmalıdır. Sızdırmazlığın devamlılığını sağlamak amacıyla, dikey ve yatay köşeler weber.rep tamir harçlarıyla; hızlı uygulama veya sülfat dayanımı istenen durumlarda ise weber.rep HKS ile pahlanmalıdır. Brüt beton, çimento esaslı sıva gibi çok gözenekli yüzeyler temiz su ile ıslatılmalı ve yüzey nemli kalacak şekilde su tabakası yok olana kadar beklenmelidir.

Ürünün hazırlanması: Her bir kat için, 6 kg’lık sıvı bileşene 20 kg’lık toz bileşen yavaş yavaş ilave edilerek düşük devirli bir mikser yardımı ile homojen bir kıvama gelinceye kadar yaklaşık 2-3 dakika karıştırılmalıdır. Karışım 2 dakika dinlendirildikten sonra uygulama öncesinde tekrar karıştırılmalıdır. weber.dry SS-7 easy, fırça veya mala yardımıyla tüm yüzeye en az 2 kat olarak uygulanmalıdır. Her bir katın uygulaması bir öncekine dik doğrultuda yapılmalıdır. Katlar arasında en az 6 saat beklenmelidir.

Uygulama adımlarından sonra artık yüzeyiniz güvende ve içiniz rahat.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır